נישואין

Posted by on Sep 25, 2012 in Uncategorized | 19 Comments

הכל התחיל כשהייתי בת 15, ראיתי אותו במסדרון של הפנימייה בה למדנו שנינו וחשבתי לעצמי “איזה אדם מגעיל, אני מקווה שלא ידבר איתי או יצחק עליי”, עוד פחות מחודש אנחנו עומדים להינשא, ואם אתן תוהות איך זה קרה, אשמח לספר לכן.

כשהגעתי ללמוד ביאס”א עזבתי את כל מה שהכרתי ונכנסתי לעולם אחר לחלוטין, כשגדלתי בקרית גת הייתי רגילה לקריאות כמו “אנציקלופדיה” או “אבשלום קור” (הקפדתי לדבר בעברית תקנית) ופתאום נחתתי לעולם חדש, עולם של חנונים. בעולם הפנימייה, התכנסו ילדים מבריקים מכל רחבי הארץ, ואני כבר לא הרגשתי היהלום הבוהק שהייתי בעבר. עד לאותו הרגע שמתי את כל כוחי ואמונתי בחכמה שלי, ואז נתקלתי בילדים ממש כמוני, ולעיתים חכמים יותר. דוד היה אחד מ”אלה” המקובלים יותר, הוא היה מקניט ילדים אחרים בלשונו החדה, וגורם לי לזוז באי נחת כשראיתי אותו, מפחד שיאמר לי משהו מכעיס ונכון.

אחרי התיכון לא שבתי לראות או לשמוע ממנו כל כך, הוא לא עניין אותי למען האמת. תמיד חשבתי שהוא די נאלח, ובפני חברותיי התייחסתי אליו בכינוי “ג’פאר”, הוא הזכיר לי את דמות הרשע מ”אלאדין”. עברתי לתל אביב, וניהלתי כמה מערכות יחסים רציניות, חלקן כושלות יותר, חלקן כושלות הרבה יותר. והיה משהו בי שלא נח, לא הפסיק לזמזם, בכל פעם שהייתי במערכת יחסים יציבה, חשתי צורך לברוח ולפרק אותה, וכשהייתי במערכת יחסים לא בריאה או תקנית, לא יכולתי להמשיך הלאה והייתי גוררת אותה עד שהיא התפרקה לחלוטין ולא נותר בה דבר מלבד שנאה. אם לומר את האמת חשבתי שאסיים את חיי לבד, בלי היכולת לאהוב או להיות אהובה. אלה מכן שקראו את הפוסט שלי על החרדות יודעות על הבעיות הנוספות שלי, שדי מקשות על העניין אפילו יותר.

כשפגשתי את דוד שוב, הייתי חצי ישנה (שיעור של 8:00 בבוקר באוניברסיטה) ושמעתי מישהו קורא בשמי, הייתי עצבנית מחוסר השינה והבטתי בו בכעס, לא זיהיתי אותו בתחילה, ואז הוא הציג את עצמי “דוד לחמיש” ברור, איזה יופי, בדיוק מה שהיה חסר לי. “כן כן, איזה כיף לראות אותך, אה אתה גם לומד פילוסופיה? מגניב” הו אלוהים איך נתקעתי לתוך זה, אני ממש מקווה שהוא לא מצפה שנהיה ידידים או משהו, ואני בטוחה שהוא אפילו לא מעז לחשוב על יותר מזה, כי הוא ממש לא בליגה שלי. (כן, המחשבות שלי יכולות להיות די אכזריות לפעמים) אפשר לומר שסיכוי לא נתתי לו, אבל זה לא הפריע לו, או לי.

התחלתנו בהתכתבויות קטנות על דפים במהלך השיעור, שנינו היינו משועממים למדי מהחומר ומצאנו נחמה בבדיחות העוקצניות אחד של השני. באותה התקופה הייתי מעורבת במערכת יחסים מסובכת עם בחור אחר, וניסיתי לסיים אותה כמה חודשים קודם לכן, כל פעם נפרדנו, אך מצאנו את הדרך להישבר ולחזור. הייתי מרוקנת נפשית, והידידות של דוד חיזקה אותי.

מהר מאוד הוא הפך לאדם הקרוב ביותר אליי, הוא היה הבחירה המועדפת לכל סרט, בן הלוויה המושלם לארוחות, רציתי להיות לידו כל רגע, המתנתי לשמוע אותו מדבר- כל מילה שיצאה מהפה שלו חידשה לי משהו, שינתה את עולמי. נהניתי כל כך מהאינטלקט החד שלו, מחוש ההומור המושחז, מעמדותיו הרדיקליות, מהעצמאיות של חשיבתו, אבל בעיקר נהניתי מלבו, הלב העצום, המחבק, המבין, היציב והרך. מעולם לא מאבד סבלנות, תמיד יודע מה לומר, וכשאינו יודע, מחבק, אני מתעוררת כל בוקר לראות את האדם שאוהב אותי יותר מכל אדם אחר, ואז אני מתכרבלת לתוכו ומרגישה מוגנת.

עדיין יש בי יצר כמוס, להרוס או לשבור, לסכן, לנענע, אבל עם כל יום שעובר היצר שבי משתתק יותר ויותר ומפנה מקום לאהבה שלי אל דוד, כל יום אני מוצאת מיליון סיבות חדשות לאהוב אותו, אלפי רגעים בהם הוא שובה את לבי, טריליון רגעים של חיוך, צחוק והכרה.

זו לא אהבה מהסרטים, אני מצטערת לאכזב אתכן, אבל אני לא מאמינה שאהבה כזו- בה הכל מושלם מהרגע הראשון, ואז יש משבר נוראי, אבל כשעוברים אותו הכל מסתדר כשורה וכולם חיים יחד באושר ואושר. אנחנו לא כוכבי קולנוע, הנישואין שלנו לא בא לסיים תקופה של אי וודאות, אנחנו בטוחים לחלוטין, אנחנו חווים ונחווה בעיות קשות כנראה, החיים די מסובכים (בייחוד למישהי שמסכבת אותם כמוני) אבל אני חושבת שהמשמעות של הנישואין, המשמעות של הברית שלנו היא שהחלטנו אחת על השני, בחרנו שאת הקשיים שיגיעו נעבור יחד, ואת הרגעים השמחים אנו רוצים לחלוק אחד עם השנייה.

אני יודעת שזה לא פוסט אופנה, למען האמת זה כנראה הפוסט הארוך שכתבתי מעודי, אבל עם ההכנות לחתונה כמעט ואין לי זמן לבלוג, ובכל זאת מאוד רציתי לשתף אתכן במה שקורה איתי כרגע, אפילו אם הוא לא קשור לאופנה. אבל היו בטוחות שאעלה תמונות מיום החתונה שלי.

אוהבת המון :)

19 Comments

 1. Panelopa
  September 25, 2012

  כיף לך, שלא ייגמר לעולם

  Reply
  • BeautyBitch
   September 26, 2012

   אני בטוחה שזה ייגמר, כל דבר נגמר- אבל אני מקווה להינות עד הרגע האחרון :)

   Reply
 2. Dehed
  September 26, 2012

  אני אוהב אותך. כל הטקסים והמילים והמבטים והמעשים והרגעים והמחשבות והזכרונות והדמעות והצחוקים לא מקיפים ומכילים את הדבר, הם שבריר קטן ממנו. ומחכות לנו עוד שנים של דבר נפלא ולא צפוי. תמיד תהיי הפיט פוקחת העיניים והמרגשת שלי.

  Reply
 3. BeautyBitch
  September 26, 2012

  אני כותבת לך את זה בזמן שאתה מכין לנו ארוחת ערב, אתה במטבח ואני חושבת לעצמי שאני קצת מתגעגעת, למרות שזה מטופש. כשתגיע לכאן אתן לך נשיקה גדולה, ונראה את הפרק החדש של דר הו. אוהבת כל כך.

  Reply
 4. יולי
  September 26, 2012

  איזה סיפור אהבה מדהים:) שלא ימגר לעולם:)

  והמון מזל טוב…

  נשיקות

  Reply
  • BeautyBitch
   September 30, 2012

   תודה רבה עם נשיקות בצד :)

   Reply
 5. Irita
  September 27, 2012

  את מרגשת !!!
  שיהיה לך חודש כייפי של ארגונים והכנות לחתונה,
  וכמובן מאחלת לכם המשך חיים טובים ומאושרים והמון אהבה.

  Reply
  • BeautyBitch
   September 30, 2012

   אני מרוגשת שאני מרגשת! תודה רבה!

   Reply
 6. TTM
  September 27, 2012

  סיפור מרגש.
  זה תמיד שם, ממש מתחת לאף.

  מחכה לראות תמונות של הטבעת.. השמלה.. האיפור.
  שיהיה המון בהצלחה ושתהנו מכל רגע!

  Reply
  • BeautyBitch
   September 30, 2012

   הו אל דאגה, הכל יהיה מתועד :) ותודה רבה!

   Reply
 7. אלטר אגו
  September 28, 2012

  שני דברים קרו תוך כדי קריאה- עלו לי דמעות בעיניים, והתחלתי לזמזמם את “הניצוץ” של ברי סחרוף…
  “והיא מתגלגלת
  כמו רעידת אדמה
  פתאום נדלק האור שבעיניים
  פתאום נסגר הבור שבנשמה ”

  אני לא מאמינה באהבה מהסרטים, אני לא מאמינה שאפשר להיות זוג באמת בלי לריב ובלי לעבור משברים. השאלה איך עוברים אותם…
  וכשבן הזוג שלך מצליח להרגיע קצת את השדים, זה אומר הכול.

  אני מאחלת לשניכם את כל האושר שבעולם

  Reply
  • BeautyBitch
   September 30, 2012

   אמרת את זה בדיוק כמו שזה- הוא מרגיע את השדים, לא יכולתי לבקש מתנה גדולה יותר :)

   Reply
   • אלטר אגו
    September 30, 2012

    אני כ”כ שמחה בשבילך שיש לך את זה ♥♥♥

    Reply
 8. maya
  September 28, 2012

  מאחלת לך המון אושר וזוגיות טובה, שתתבגרו יחד ותגשימו את עצמכם, מחכה לתמונות מהחתונה. בטוחה שתהיה מיוחדת

  Reply
  • BeautyBitch
   September 30, 2012

   תודה רבה, בקרוב התמונות :)

   Reply
 9. נעה רפאלי
  September 30, 2012

  אני אתן לך את הסוד של ההורים שלי לזוגיות טובה , להיות החברים הכי טובים , שתמיד יש על מה לדבר , תמיד יש שותף לשיחה טובה

  נשמע שיש לך את החבר הטוב

  אני רוצה לאחל לכם אושר ובריאות , שמחה ואהבה

  ואני שמחה לשמוע אותך מאושרת

  ותמיד תזכרי שאחרי כל ריב יש פיוס

  נעה רפאלי

  Reply
  • BeautyBitch
   September 18, 2013

   תודה על הסוד נועה, אני חושבת שאני מסכימה איתך :)

   Reply
 10. Peacha
  October 13, 2012

  תענוג לקרוא את הסיפור שלכם.
  אני מאחלת לכם (שוב) את כל האושר שבעולם!
  <3

  Reply
  • BeautyBitch
   September 18, 2013

   תודה רבה יקירה שלי!

   Reply

Leave a Reply